Монголын баг Ази тивд 100 буудалт даамаар аваргаллаа

2022 оны зургаадугаар сарын 13-26-ны өдрүүдэд Узбекистан улсын нийслэл Ташкент зохион байгуулагдсан өсвөр, залуучууд, ахмад, насанд хүрэгчдын Азийн аварга шалгаруулах даамын тэмцээнд Монгол Улсын баг тамирчид нийт 104 хүний өргөн бүрэлдэхүүнтэй оролцсон байна. Энэ удаагийн Азийн аварга шалгаруулах даамын тэмцээн нь 64 буудалтын үндсэн, 64 буудалтын түргэвчилсэн, 64 буудалтын түргэн, Турк даамын үндсэн, 100 буудалтын үндсэн, 100 буудалтын түргэвчилсэн, 100 буудалтын түргэн тоглолт гэсэн долоон төрлөөр аваргуудаа тодруулсан юм.

Тэмцээн бүр нь өсвөр үеийн 5-7, 8-10, 11-13, 14-16, залуучуудын 17-19, 20-23, ахмадын 60-аас дээш насны ангилал дээр насанд хүрэгчдийн гэсэн нийт найман насны ангиллаар явагджээ. 10 орны 260 гаруй тамирчид оролцсон тэмцээнээс 100 буудалт даамын үндсэн төрөлд 16 багц медаль буюу 48 медалиас 9 алт 9 мөнгө 4 хүрэл медаль хүртсэн амжилтаар Ази тивдээ 100 буудалт даамаар аваргаллаа.

Тус тэмцээнээс 100 буудалт даамын хамгийн том цол болох олон улсын их мастер цолыг Цогтбаатрын Сүхбат, Энхболдын Хүслэн нар хүртсэн бол, Олон улсын мастер цолыг Батдаваагийн Есүй, Дэлхийн даамын холбооны мастер цолыг Анхбаярын Дашчирэв, Эрдэнэсайханы Даариймаа, Мөнхзаяагийн Лувсандорж нар биелүүлжээ.

64 буудалт даамын үндсэн төрөлд медаль авсан тамирчид

Эмэгтэйчүүд

1-байр: Төрсөнтмуротова Шахзода /Узбекстан/

2-байр: Зумагалдиева Алтунау /Казакстан/

3-байр: Батдаваа Есүй /Монгол/

14-16 насны охид

1-байр: Тазхибекова Тогзхан /Казакстан/

2-байр: Зхаскайратова Айгерим /Казакстан/

3-байр: Норовсүрэн Лхагвадолгор /Монгол/

11-13 насны хөвгүүд

1-байр: Шахобов Амирбек /Узбекстан/

2-байр: Еэссэнгалиюэв Айбэк /Казакстан/

3-байр: Батхуяг Эрхэмбилэг/Монгол/

8-10 насны охид

1-байр: Баходирова Рухсора /Узбекстан/

2-байр: Энхтөр Номунзаяа /Монгол/

3-байр: Каюумова Рухшона /Монгол/

64 буудалт даамын Rapid (түргэн) төрөлд медаль авсан тамирчид

Эмэгтэйчүүд

1-байр: Юилдашева Саяяора /Узбекстан/

2-байр: Зумагалдиева Алтунау /Казакстан/

3-байр: Баатархүү Мөнхжин /Монгол/

11-13 насны хөвгүүд

1 -байр Еэссэнгалиюэв Айбэк/Казакстан/

2 -байр Бүрнээбаатар Баасанбар /Монгол/

3 -байр Нематов Лазизбек /Узбекстан/

11-13 насны охид

1 -байр Цэдэвсүрэн Мягмарсүрэн /Монгол/

2 -байр Каххарова Самира /Узбекстан/

3 -байр Занданбал Отгонсүрэн /Монгол/

8-10 насны охид

1 -байр Бахобирова Рухсора /Узбекстан/

2 -байр Каюумова Рухшона /Узбекстан/

3 -байр Батболд Ганхүү/Монгол/

64 буудалт даамын Blitz (түргэвчилсэн) төрөлд медаль авсан тамирчид

Эмэгтэйчүүд

1-байр: Худояназаров Рамазов/Узбекстан/

2-байр: Зхекеюев Мират /Казакстан/

3-байр: Цэрэнбямба Эрдэмбилэг /Монгол/

14-16 насны охид

1 -байр: Норовсүрэн Лхагвадолгор /Монгол/

2 -байр: Ахмет Арузхан /Казакстан/

3 -байр: Нодиркулова Малика /Узбекстан/

Түрк даамын төрөлд медаль авсан тамирчид:

Эмэгтэйчүүд

1-байр: Цэрэнбямба Энхзаяа /Монгол/

2-байр: Төрсөнтмуротова Шахзода /Узбекстан/

3-байр: Юилдашева Саяяора /Узбекстан/

14-16 насны охид

1 -байр: Пүрэвсүрэн Сурмаасүрэн /Монгол/

2 -байр: Тошпулатова Зебинисо /Узбекстан/

3 -байр: Холикбердиюева Хумора /Узбекстан/

14-16 насны хөвгүүд

1 -байр: Алтангэрэл Гэсэр /Монгол/

2 -байр: Цогтгэрэл Цолмон /Монгол/

3 -байр: Муралиюев Лазиз /Узбекстан/

11-13 насны охид

1 -байр: Цогтгэрэл Цацрал /Монгол/

2 -байр: Адбукалилова Феруза /Узбекстан/

3 -байр: Жабборова Фарзонабону /Узбекстан/

11-13 насны хөвгүүд

1 -байр: Алибеков Самандар /Узбекстан/

2 -байр: Нурулиаюев Хабибуллахон /Узбекстан/

3 -байр: Бүрнээбаатар Баасанбар /Монгол/

8-10 насны охид

1 -байр: Гантулга Хүслэнзаяа /Монгол/

2 -байр: Баходирова Рухсора /Узбекстан/

3 -байр: Буянтогтох Нарансолонго /Монгол/

8-10 насны хөвгүүд

1 -байр: Иргашев Жамшид /Узбекстан/

2 -байр: Сандагдорж Болор-Эрдэнэ /Монгол/

3 -байр: Бояназаров Камронбек /Узбекстан/

5-7 насны хөвгүүд

1 -байр: Энхбаяр Эрболд /Монгол/

2 -байр: Бямбасүрэн Өнөмөнх /Монгол/

3 -байр: Алишер Азамат /Узбекстан/

5-7 насны охид

1 -байр: Камолома Азиза /Узбекстан/

2 -байр: Бахтияорова Зебо /Узбекстан/

3 -байр: Хадбаатар Билгүүнтөгс /Монгол/

100 буудалт даамын үндсэн төрөлд медаль авсан тамирчид

Ахмад

1-байр: Таштемиров Абдукадяр /Узбекстан/

2-байр: Пунцаг Бат-Очир /Монгол/

3-байр: Ршанов Берик /Казакстан/

Эмэгтэйчүүд

1-байр: Энхболд Хүслэн /Монгол/

2-байр: Батдаваа Есүй /Монгол/

3-байр: Эрдэнэсайхан Даариймаа /Монгол/

Эрэгтэйчүүд

1-байр: Цогтбаатар Сүхбат /Монгол/

2-байр: Дөл Эрдэнэбилэг /Монгол/

3-байр: Анхбаяр Дашчирэв /Монгол/

20-22 насны хөвгүүд

1-байр: Наралиюв Айбек /Казакстан/

2-байр: Мөнхзаяа Лувсандорж /Монгол/

3-байр: Мардиев Фаязулло /Узбекстан/

17-19 насны охид

1-байр: Алтюнхан Аяаулюм /Казакстан/

2-байр: Пүрэвсүрэн Сурмаасүрэн /Монгол/

3-байр: Нигматуллаяева Робияабони /Узбекстан/

17-19 насны хөвгүүд

1-байр: Айтмухамбетов Асилхан /Казакстан/

2-байр: Урмоналияев Озодбек /Узбекстан/

3-байр: Пүрэвдаш Эрхэмбилэг /Монгол/

14-16 насны охид

1-байр: Энхболд Энххүслэн /Монгол/

2-байр: Нодиркулова Майлка /Узбекстан/

3-байр: Тазхибекова Тогзхан /Казакстан/

14-16 насны хөвгүүд

1-байр: Муралиев Лазиз /Узбекстан/

2-байр: Цогтгэрэл Цолмон /Монгол/

3-байр: Адбураззоков Мухаммадсултан /Узбекстан/

11-13 насны хөвгүүд

1 -байр Батхуяг Эрхэмбилэг /Монгол/

2 -байр Бүрнээбаатар Баасанбар /Монгол/

3 -байр Еэссэнгалиюэв Айбэк/Казакстан/

11-13 насны охид

1 -байр Цэдэвсүрэн Мягмарсүрэн /Монгол/

2 -байр Занданбал Отгонсүрэн /Монгол/

3 -байр Каюумова Фарзона /Узбекстан/

8-10 насны хөвгүүд

1 -байр Гэрэлт-Од Санчир /Монгол/

2 -байр Азизов Шеяхали /Узбекстан/

3 -байр Далайсайхан Ангараг /Монгол/

8-10 насны охид

1 -байр Гантулга Хүслэнзаяа /Монгол/

2 -байр Баходирова Рухсова /Узбекстан/

3 -байр Каеумова Рухшова /Узбекстан/

5-7 насны хөвгүүд

1 -байр Эрдэнэхүү Эрхэмбилэг /Монгол/

2 -байр Алишев Азамат /Узбекстан/

3 -байр Муралиев Давлатбек /Узбекстан/

5-7 насны охид

1 -байр Бахтияорова Робияа /Узбекстан/

2 -байр Нэргүй Гуамарал /Монгол/

3 -байр Бахтиеорова Зебо /Узбекстан/

100 буудалт даамын Rapid (түргэн) төрөлд медаль авсан тамирчид:

Ахмад:

1-байр: Тен Валерие /Казакстан/

2-байр: Пунцаг Бат-Очир /Монгол/

3-байр: Таштемиров Абдукадяр /Узбекстан/

Эмэгтэйчүүд:

1-байр: Энхболд Хүслэн /Монгол/

2-байр: Баатархүү Мөнхжин /Монгол/

3-байр: Төрсөнмуротова Шакхкова /Узбекстан/

Эрэгтэйчүүд:

1-байр: Артиков Алишер /Узбекстан/

2-байр: Худоянөзоров Рамазов /Узбекстан/

3-байр: Равжир Манлай /Монгол/

17-19 насны Охид:

1-байр: Холикбердияева Хумора /Узбекстан/

2-байр: Мукаяева Малика /Казакстан/

3-байр: Пүрэвсүрэн Сурмаасүрэн /Монгол/

17-19 насны Хөвгүүд:

1-байр: Анхбаяр Дашчирэв /Монгол/

2-байр: Пүрэвдаш Эрхэмбилэг /Монгол/

3-байр: Муралиев Лазиз /Узбекстан/

14-16 насны Охид:

1-байр: Тазхибекова Тогзхан /Казакстан/

2-байр: Норовсүрэн Лхагвадолгор /Монгол/

3-байр: Энхболд Энххүслэн /Монгол/

14-16 насны Хөвгүүд:

1-байр: Анхбаяр Дашчирэв /Монгол/

2-байр: Пүрэвдаш Эрхэибилэг /Монгол/

3-байр: Мжралиев Лазиз /Узбекстан/

11-13 насны Хөвгүүд:

1 -байр Тогтох Энхсүлд /Монгол/

2 -байр Бүрнээбаатар Баасанбар /Монгол/

3 -байр Еэссэнгалиюэв Айбэк/Казакстан/

11-13 насны Охид:

1 -байр Цэдэвсүрэн Мягмарсүрэн /Монгол/

2 -байр Толибжонова Мухлиса /Узбекстан/

3 -байр Мөнхбаяр Нарантуяа /Монгол/

8-10 насны Хөвгүүд:

1 -байр Азизов Шеяхали /Узбекстан/

2 -байр Гэрэлт-Од Санчир /Монгол/

3 -байр Цогбадрах Мөнхмандах /Монгол/

8-10 насны Охид:

1 -байр Баходирова Рухсова /Узбекстан/

2 -байр Гантулга Хүслэнзаяа /Монгол/

3 -байр Энхтөр Номунзаяа /Монгол/

5-7 насны Хөвгүүд:

1 -байр Абдусатторов Хумоюун /Узбекстан/

2 -байр Энхбаяр Эрболд /Монгол/

3 -байр Бямбасүрэн Өнөмөнх /Монгол/

5-7 насны Охид:

1 -байр Содикова Диеора/Узбекстан/

2 -байр Нэргүй Гуамарал /Монгол/

3 -байр Хадбаатар Билгүүнтөгс /Монгол/

100 буудалт даамын Blitz (түргэвчилсэн) төрөлд медаль авсан тамирчид:

Ахмад:

1-байр: Тен Валерие /Казакстан/

2-байр: Таштемиров Абдукадяр /Узбекстан/

3-байр: Пунцаг Бат-Очир /Монгол/

Эмэгтэйчүүд:

1-байр: Энхболд Хүслэн /Монгол/

2-байр: Батдаваа Есүй /Монгол/

3-байр: Баатархүү Мөнхин /Монгол/

Эрэгтэйчүүд:

1-байр: Ганболд Бүрэнболд /Монгол/

2-байр: Дорж Ганболд /Монгол/

3-байр: Артиков Алишер /Узбекстан/

17-19 насны Охид:

1-байр: Пүрэвсүрэн Сурмаасүрэн /Монгол/

2-байр: Тошпулатова Зебинисо /Узбекстан/

3-байр: Турабаева Асем /Казакстан/

14-16 насны Охид:

1-байр: Энхболд Энххүслэн /Монгол/

2-байр: Тазхибекова Тогзхан /Казакстан/

3-байр: Норовсүрэн Лхагвадолгор /Монгол/

14-16 насны Хөвгүүд:

1-байр: Муралиев Лазиз /Узбекстан/

2-байр: Анхбаяр Дашчирэв /Монгол/

3-байр: Алтангэрэл Гэсэр /Монгол/

11-13 насны Хөвгүүд:

1 -байр Бүрнээбаатар Баасанбар /Монгол/

2 -байр Тогтох Энхсүлд /Монгол/

3 -байр Чингэс Тэмүүн /Монгол/

11-13 насны Охид:

1 -байр Доржнамжил Наранмишээл /Монгол/

2 -байр Цэдэвсүрэн Мягмарсүрэн /Монгол/

3 -байр Цогтгэрэл Цацрал /Монгол/

8-10 насны Хөвгүүд:

1 -байр Цогбадрах Мөнхмандах /Монгол/

2 -байр Гэрэлт-Од Санчир /Монгол/

3 -байр Батболд Аминхүслэн /Монгол/

8-10 насны Охид:

1 -байр Энхтөр Номунзаяа /Монгол/

2 -байр Каюумова Рухошона /Узбекстан/

3 -байр Баходирова Рухсова /Узбекстан/

5-7 насны Хөвгүүд:

1 -байр Бямбасүрэн Өнөмөнх /Монгол/

2 -байр Амгаланбаатар Пүрэв-Очир /Монгол/

3 -байр Абдусатторов Хумоюун /Узбекстан/

5-7 насны Охид:

1 -байр Содикова Диеора/Узбекстан/

2 -байр Бахтиеорова Зебо /Узбекстан/

3 -байр Хадбаатар Билгүүнтөгс /Монгол/


Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд eagle.mn хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (0)