"Та бидний эвсэл" сонгуульд нэр дэвшигчдээ тодрууллаа

МАХН, Иргэний зориг ногоон нам, Монголын уламжлалын нэгдсэн намууд УИХ-ын сонгуульд “Та бидний эвсэл” нэрээр эвсэж оролцохоор болсон билээ. “Та бидний эвсэл”-ээс УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчдээ зарлалаа. 

Архангай:

  • Б.Ганцэцэг 
  • Н.Удвал (Эрүүл мэндийн сайд асан)
  • Д.Мөнх-Эрдэнэ

Баян-Өлгий:

  • Б.Айбек
  • 3.Батырбек
  • Т.Ауэз

Баянхонгор:

  • Ж.Ганзул
  • Г.Цэвээнжав
  • Э.Содномжамц

Булган:

  • Ш.Булган
  • Б.Санчир

Говь-Алтай:

  • С.Батбаатар
  • Б.Оюунбилэг

Говьсүмбэр, Дундговь:

  • Д.Энхсайхан
  • Ц.Мөнхбаяр

Дорнод:

  • Ж.Энхжаргал
  • Ч.Өлзийсайхан

Дорноговь:

  • Ч.Чимэдсүрэн (ШӨХТГ-ын дарга асан)
  • С.Мэндсайхан

Завхан:

  • Э.Гүндсамбуу
  • Д.Эрдэнэцогт

Өвөрхангай:

  • Ч.Цэндээ
  • Д.Хоролдамба (түүхийн ухааны доктор)
  • С.Оргодол

Өмнөговь:

  • Д.Эрдэнэ
  • А.Сүхбаатар

Сүхбаатар:

  • Ч.Үл-Олдох (Зууны мэдээ сонины сэтгүүлч)
  • А.Энхболд

Сэлэнгэ:

  • Ч.Эрдэнэбат
  • М.Насанжаргал

Төв:

  • О.Буяннэмэх
  • Т.Мөнхсүлд

Увс:

  • Н.Уламбаяр
  • Х.Удвалцэцэг

Ховд:

  • Х.Батболд
  • У.Аззаяа
  • Д.Алимаа

Хөвсгөл:

  • Э.Магнайбаяр
  • Х.Бээжин (Босоо хөх Монгол тэргүүн асан)
  • Ч.Базар

Хэнтий:

  • С.Ононбаяр (Хэнтий аймаг дахь МАХН-ын дарга)
  • С.Жаргал (Хэнтий аймгийн засаг дарга асан)
  • Б.Батхишиг

Дархан-Уул:

  • Д.Араажав
  • Т.Амгалан
  • Мягмардорж

Орхон:

  • С.Ганбаатар (УИХ-ын гишүүн асан)
  • Б.Хэрлэн
  • П.Баттөр

Багахангай Багануур, Налайх:

  • Э.Эрдэнэжамъян (Хууль зүйн дэд сайд асан)
  • П.Цолмон

Баянзүрх:

1-р тойрог

  • Р.Өсөхбаяр
  • Г.Золзаяа

2-р тойрог

  • С.Бямбасүрэн
  • Өнөрбаяр
  • Б.Батболд (МУНН-ын дарга)

Сүхбаатар:

  • З.Шагдарсүрэн
  • Дэлгэрмаа
  • П.Шинжээравдан (“Босоо хөх Монгол” ТББ-ын тэргүүн)

Чингэлтэй:

  • Ц.Ганхуяг (ИЗНН-ын дарга)
  • Б.Батбаатар (УИХ-ын гишүүн асан)
  • Ш.Хишигсүрэн

Баянгол:

  • Н.Энхбаяр (Монгол Улсын Ерөнхийлөгч асан, МАХН-ын дарга)
  • Ё.Бямбатогтох
  • П.Цогтбаатар (БГД-ийн засаг дарга асан)

Сонгинохайхан:

1-р тойрог

  • Б.Тулга (БСШУ-ы дэд сайд асан)
  • Д.Бямбасүрэн

2-р тойрог

  • Э.Батшугар (Монголбанкны дэд ерөнхийлөгч асан)
  • М.Тулга
  • М.Наранбаатар (МҮОНРТ-ийн захирал асан)

Хан-Уул:

  • Т.Баярхүү
  • Ц.Оюунбаатар (Шадар сайд асан)
  • Б.Наминчимэд (зохиолч)